Take one crop of corn as an example: it is not difficult for the unit corn yield to reach 85 kg per mu when it is planted in vegetable fields, and the yield in other plots may be lower. In summary, the price per mu of corn is about 5 ~ 2, yuan. The unit yield per mu is not equal to the average yield per mu, and the product price is also related to the selling time. Please forgive me.
thank you for your question.